Študujte odbor: Grafik digitálnych médií

GRAFIK DIGITÁLNYCH MÉDIÍ                   3447 K

4-ročný študijný odbor

Uplatnenie

Absolvent sa uplatní v reklamných agentúrach (grafik, DTP grafik, DTP tlačiar, poradca pre reklamné činnosti, ako je propagácia prostredníctvom video, foto a tlačových materiálov a takisto podľa online propagácií), grafických štúdiách (kreatívec/grafický dizajnér), v profesionálnych promoštúdiách určených na propagáciu video a fotomateriálov (promovideo, promofotografia), ako kameraman, fotograf.  Absolvent sa uplatní v reklamných agentúrach, grafických štúdiách, vydavateľstvách alebo internetových službách.

Charakteristika:

Žiak sa počas štúdia naučí fotografovať, upravovať fotografie, pracovať s bitmapovou a vektorovou grafikou, spracovať textové a obrazové predlohy pomocou skenerov, grafických a zalamovacích programov. Zvládne základy grafického dizajnu, spracovania textov a ilustrácií. Tiež si osvojí vedomosti a zručnosti spojené s filmovaním a upravovaním video materiálov, základmi animácie, pracovaním s 3D modelmi, spájaním textových, obrazových a zvukových sekvencií. Naštuduje si možnosti koncipovania a úpravy webových stránok, ako aj vytvárania skladby a grafickej úpravy multimediálnych propagačných materiálov. Oboznámi sa so základmi polygrafickej výroby a typografie. Spozná tiež princípy používania hardvéru.

Úspešný absolvent získa:

- úplné stredné odborné vzdelanie,
 - maturitné vysvedčenie a výučný list.

Taktiež môže pôsobiť aj ako samostatný tvorivý pracovník vybavený relevantnými vedomosťami a zručnosťami pre podporu realizácie vlastných aktivít:

-       vo vydavateľstvách ( ilustrátor kníh, zalamovač textov ),

-       v masovokomunikačných médiách alebo internetových službách,

-       môže viesť vlastné fotoštúdio

-       môže sa uplatniť aj ako dizajnér/tvorca webových stránok,

-       programátor/kóder webových stránok,

-       tvorca a programátor flashových, webových  a mobilných aplikácií,

-       dizajnér v animačných štúdiách,

-       dizajnér a tvorca počítačových hier a 3D grafiky,

-       dizajnér/tvorca vizualizácií pre interiérové, kuchynské štúdiá a veľkoobchodné reťazce s nábytkom (Ikea, Kika, Jysk ),

-       uplatniť sa môže aj na vysokých školách s technicko-umeleckým zameraním,

-       v galerijných inštitúciách a môže pomáhať pri tvorbe a príprave výstav,

-       ako predajca v PC predajni alebo junior technik.

Absolventi tohto študijného odboru sú pripravení na pomaturitné špecializačné a vysokoškolské štúdium grafického zamerania.

a meniny má Soňa