Študijne oddelenie: 048/4341 222
Celoživotné vzdelávanie
 
Celoživotné vzdelávanie na Strednej odbornej škole informačných technológií, Tajovského 30 v Banskej Bystrici
Dnešná spoločnosť kladie na ľudí veľmi vysoké nároky. Keď sa chce človek presadiť, musí spĺňať požiadavky, ktoré sú naňho kladené a rozvíjať svoje vedomosti, zručnosti a schopnosti, aby mohol obstáť v stále silnejúcej konkurencii. Celoživotné vzdelávanie je o tom učiť sa aj po skončení školy. Učiť sa aj napriek tomu, že to vlastne nepotrebujeme. Učiť sa preto, aby sme sa zlepšovali.

Prečo?
Celá história ľudstva je o tom, že víťazil ten, kto mal lepšie informácie. Samozrejme, ak ich správne použil. Bolo to tak vždy a do veľkej miery to tak bude aj v budúcnosti. Prečo by sme sa mali učiť celý život? Učiť sa musíme preto, aby sa z nás stávali väčší ľudia. Nie objemom, ale mysľou. A aby sme tak rýchlejšie a ľahšie vedeli riešiť problémy, ktoré sa v živote vyskytnú.
Vo svojom okolí poznáme desiatky ľudí, ktorí sa celý život vzdelávajú. Sú to odborníci vo svojich oblastiach, ktorí nezaspali na vavrínoch a chcú byť zo dňa na deň úspešnejší.
 
Aj naša škola ponúka príležitosť k ďalšiemu učeniu sa. Keďže sme odborná škola,
ponúkame celoživotné vzdelávanie v tom, v čom sme najlepší.
 
Pre tých, ktorí sa chcú vzdelávať v technickej oblasti, ponúkame špecializované akreditované kurzy zamerané na:
- programovanie mikropočítačov Arduino,
- konfiguráciu MikroTik zariadení,
- realizácia dátových prístupových sietí FFTx.

Pre tých, ktorých zaujíma grafika, ponúkame špecializovaný akreditovaný kurz Grafika, vektorová grafika, spracovanie materiálov pre tlač a web, kde získajú zručnosti s prácou v programoch Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign.
Kto by sa chcel venovať tvorbe web stránok, navrhnúť si vlastný firemný web, jednoducho ho spravovať, pre neho máme v ponuke špecializovaný akreditovaný kurz Tvorba web stránok v cms Joomla. Ak radi fotografujete a chceli by ste si vyskúšať profesionálne fotografovanie so zrkadlovkou, máme pre vás pripravený špecializovaný akreditovaný kurz Digitálna fotografia.
 
V príjemnom prostredí vybavenom najmodernejšou technikou vás kurzami prevedú naši profesionálni lektori.
Ľudia si môžu celoživotným vzdelávaním nájsť príležitosť k ďalšiemu učeniu sa, môžu sa zapojiť do rôznych aktivít, ďalšieho vzdelávania a v rámci ďalšieho vzdelávania sa im otvára príležitosť doplniť a rozšíriť si dosiaľ získané vzdelanie, ale tiež absolvovať záujmové vzdelávanie.
 
Neváhajte, príďte medzi nás a udržte si voju myseľ mladú!
Dnes je
28.05.2024
a meniny má Viliam
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.