Plavecký výcvik

Nový školský rok 2017/2018 sme začali plaveckými kurzmi. V prvý školský deň, 4. septembra, sme nastúpili na vlak do Veľkého Medera, na náš prvý kurz so žiakmi II. C a prvej skupiny II. E triedy. Práve tu sme si naplánovali s našimi druhákmi 5-dňový kurz. Ubytovali sme sa v krásnom penzióne Daniela. Csaba, majiteľ penziónu, sa nám venoval po celý čas. Druhý kurz sa konal o týždeň neskôr so žiakmi II. D a druhou skupinou II.E triedy.

Na praktický plavecký výcvik sme využívali termálne kúpalisko THERMAL CORVINUS Veľký Meder. Žiaci si užili kopu srandy na tobogáne, príjemné chvíle vo vírivých bazénoch, plážový futbal a plážový volejbal. Pre svoje zdravie a zvýšenie fyzickej zdatnosti žiaci využívali 25 metrový plavecký bazén. Na svoje si prišli aj neplavci, o ktorých sa momentálne dá rozprávať ako o začínajúcich plavcoch.

Kurz splnil svoj účel, o čom svedčia kladné ohlasy žiakov.

Plaveckého kurzu sa zúčastnili pedagogickí pracovníci Mgr. Raganová, Mgr. Barus a Mgr. Trudič, PhD.

Autorka článku: Mgr. Raganová

Foto: Mgr. Raganová