Účelové cvičenia

Dňa 19. septembra 2017 sme na našej škole uskutočnili účelové cvičenia pre žiakov 1. ročníka. Akcie sa zúčastnili všetci žiaci vrátane žiakov so zdravotnými problémami, pretože cieľom tohto podujatia je pripraviť žiakov na to, aby vedeli správne reagovať v prípade ohrozenia života a zdravia.

Cvičenie bolo zamerané na upevnenie disciplíny pri hromadných akciách (evakuácii). Na túto situáciu boli použité modelované cvičenia, a to behy a zrýchlený presun formou vytrvalostného behu. Pozornosť bola venovaná na základe dnešnej pretechnizovanej doby aj problémom dodržiavania hygieny, prednáške o poskytovaní prvej pomoci pri rôznych druhoch poraneniach, pohybu a pobytu v prírode, ale tiež dopravnej výchove.

Akcia splnila svoj účel a mimoriadne pozitívne hodnotíme aktivitu zúčastnených pedagogických pracovníkov. Boli to Mgr. Ján Glončák, Mgr. Miroslav Slotta, Mgr. Roman Hadžega, Matej Mazúch, Ján Kasan, Mgr. Miroslav Jaso, Mgr. Monika Kroupová, Mgr. Zuzana Vetráková, Mgr. Zuzana Kováčiková a Mgr. Soňa Daňová.

Autorka článku: Mgr. Kristína Raganová

Foto: Mgr. Kristína Raganová