Prácu s registračnou pokladnicou a prácu v programe FlexG3 si žiaci III. E vyskúšali v praxi

Učivo odborného výcviku, kde sme sa posledné týždne venovali peňažným pravidlám mobilného operátora, zahŕňa aj prácu s registračnými pokladnicami a prácu v programe FlexG3. A aby sme si prácu mohli aj vyskúšať, zúčastnili sme sa hneď dvoch workshopov, kde nám zamestnanci demonštrovali prácu s registračnými pokladnicami a niekoľkým z nás aj umožnili túto prácu si vyskúšať.

Dňa 12. 6. 2018 sme navštívili pobočku spoločnosti  FaxCopy, a. s. na ulici Janka Kráľa 3, tu v Banskej Bystrici. Vedúca pobočky, Barbora Kelemenová, nám  prakticky predviedla účtovanie v registračnej pokladnici. Prakticky nám ukázala aj to,  ako sa stornujú doklady, postup pri vydaní duplikátu pokladničného dokladu  a  dozvedeli sme sa aj to, ako môžeme odhaliť falošné bankovky. Vysvetlila a ukázala nám tiež, ako na konci dňa prebieha denná uzávierka. A nakoľko toto prebiehalo počas prevádzky, niektorí z nás si mohli aj vyskúšať nablokovanie tovaru alebo služby priamo v registračnej pokladnici.

Preto, že náš študijný odbor je zameraný na oblasť mobilných operátorov, kde je systém predaja služieb a produktov trochu odlišný, 26. 6. 2018  sme navštívili spoločnosť Slovak Telekom, a. s., špecializovanú predajňu v nákupnom centre Európa, Na troskách 25 v Banskej Bystrici.  Vedúci tímu,  Michal Mišek, ktorý nám vysvetlil postup práce v programe FLEXG3 pri predaji v hotovosti, na faktúru a na splátky, nám tiež demonštroval prácu v registračnej pokladnici. Vysvetlil nám aj náležitosti pokladničného bloku z ich elektronickej pokladnice, ktorý vydávajú svojim zákazníkom. Sme veľmi radi, že sme mali možnosť opäť vidieť a vyskúšať si prácu s registračnými pokladnicami v týchto dvoch spoločnostiach a získať nielen nové poznatky, ale aj zručnosti  pri práci s registračnými pokladnicami.

Autorka: Natália Vraniaková, III. E

Foto: Barbora Húsenicová a Natália Vraniaková, III. E