Filmový klub a Učenie službou

Zo žiackej iniciatívy vznikol na našej škole projekt filmového klubu. Spolupracujú na ňom žiaci s odborníkmi z oblasti teórie filmu a videa. Zvláštnosťou filmových pondelkov je fakt, že sú prepojené s iniciatívou Service Learning (SL) alebo inak Učenie službou. Aktivity SL zastrešuje Centrum dobrovoľníctva a ich podstatou je, že žiaci majú prispievať k rozvoju určitej komunity tým, čo študujú. Rozhodli sme sa uchádzať o finančnú podporu s projektom, ktorý bude prepájať štúdium grafického dizajnu a voľný čas stredoškolskej mládeže (najmä žiakov/čok bývajúcich na internáte). S projektom sme uspeli, a tak od 12. 11. 2018 každý pondelok  od 16-tej hodiny u nás v škole prebiehajú filmové predstavenia. Žiaci pritom zabezpečujú propagáciu – vytvoria na každý z premietaných filmov autorský plagát, ktorý vytlačia za prostriedky získané z projektu a rozvešajú. Filmové predstavenia sú určené nielen pre žiakov SOŠ IT, ale aj pre iné školy. Súčasťou projektu bolo aj vytvorenie loga/logotypu, ktoré je poznávacím znamením podujatia. Plánovanou súčasťou sú aj prednášky a besedy s režisérom Michalom Kočišom a študentom dramaturgie a aktivistom Slavomírom Sochorom.

Tešíme sa na vás v pondelok v učebni P2/212.

Organizátori projektu Service Learning: Centrum dobrovoľníctva

Donori projektu Service Learning: Nadácia Slovenskej sporiteľne

Autorka textu a koordinátorka projektu: Mgr. art. Marianna Mlynárčiková

Autori/ky plagátov: Natália Laubertová (II. A), Jakub Ďurian (III.A), Paulína Vörösmartyová (II.B)