Opäť druhý najlepší v kraji po samostatných nájazdoch

Krajské kolo vo florbale sa uskutočnilo 6. 2. 2019 v Detve, kde sa stretlo šesť najlepších družstiev z okresov Banskobystrického kraja. Los rozdelil tieto družstvá do skupín, z ktorých prví dvaja postupovali do semifinále a finále. Našej škole sa podarilo postúpiť zo skupiny do semifinále z 1. miesta. História sa opakovala aj tentoraz a v semifinále sme sa opäť stretli so Spojenou školou z Banskej Bystrice a zopakovali sme výkon hodný finále, vyhrali sme 3:1. Nasledovalo finále a poučení z minulého roku sme sa snažili pristupovať ešte zodpovednejšie. Bolo to tak v úvode, pokiaľ sme nestrelili prvý gól. Dostali sme sa do vedenia a začali sme lacno pristupovať v obrannej činnosti, čo súper trestal dvomi rýchlymi gólmi. Následne sa nám podarilo vyvinúť veľký tlak na súpera, no z množstva šancí sme strelili len jeden vyrovnávajúci gól a nestihli sme otočiť skóre v náš prospech vzhľadom na veľmi krátky čas 2 x 8 minút hrubého času. Museli sme sa tak uspokojiť s remízou a veriť v šťastie v samostatných nájazdoch.  Ani samostatné nájazdy nám nevyšli podľa predstáv, a tak sme skončili opäť na druhom, nepostupovom mieste. Veríme, že o rok využijeme tieto skúsenosti a podarí sa nám postúpiť nielen z okresu, ale aj z kraja na majstrovstvá SR. Útechou nám môže byť, že sme obhájili svoje druhé miesto medzi najlepšími v kraji a dokázali sme, že minulý rok to nebola náhoda. Školu reprezentovali Matúch, Dvorský, Kapustík, Míšek, Šustr, Políček, Dlhoš, Koreň, Korečko, Výboh, Malatinec, Strečok pod vedením Mgr. Tomáša Trudiča, PhD.

Konečné poradie v Krajskom kole vo florbale 6. 2. 2019 v Detve:

1. Spojená škola, Štúrova 848,   Detva                          Detva
  2. SOŠ IT, Tajovského 30, B. Bystrica                          Banská Bystrica
  3. Spojená škola, Školská 7, B. Bystrica                        Banská Bystrica
  4. OA K. Mikszátha 1, R. Sobota                                    Rimavská Sobota

Bez uvedeného poradia:

-  Gym. M. Kukučína, Vl. Clementisa 1166/21, Revúca        Revúca

-  Gym. M. Rúfusa, J. Kollára 2, Žiar nad/Hronom               Žiar nad Hronom

Konečné poradie v Okresnom kole vo florbale 23. -24. 1. 2019 v Banskej Bystrici :

1. SOŠ IT, Tajovského 30, B. Bystrica                          Banská Bystrica
  2. Spojená škola, Školská 7, B. Bystrica                        Banská Bystrica