Pohľad na Orange Slovensko  zblízka

Pohľad na Orange Slovensko zblízka

Naša štvorročná cesta za poznaním pomaly končí. Skôr, ako sa však ocitneme vo finále, sme si boli doplniť svoje odborné zručnosti a chýbajúce poznatky z oblasti, ktorú študujeme priamo v spoločnosti Orange Slovensko na Jegorovovej ulici v Banskej Bystrici. Stalo sa tak 4. apríla 2019 počas odborného výcviku, len niekoľko týždňov pred praktickou časťou odbornej zložky maturitnej skúšky. V moderných priestoroch nás už čakal veľmi milý personál, ktorý si pre nás na úvod pripravil prezentáciu činností jednotlivých oddelení, ktoré sa v budove nachádzajú. Získali sme prehľad o tom, čo má za úlohu  Call centrum, Telesales a Retencia a backoffice. Prezentácia začala zábavným videom, ktoré natočil youtuber Dejvo. Následne nám Miška Môciková, mentorka na linke 912, ktorá zastrešuje podporou predajní,  Marek Žubor, mentor oddelení Back office časť Online media, ktorá rieši písomné požiadavky zákazníkov a Tomáš Bendik, mentor oddelenia Back Office časť B2,  ktoré   stará o spotrebu biznis zákazníkov, vysvetlili náplň ich práce a fungovanie týchto oddelení. Dozvedeli sme sa, ako sa manažérka pre zákaznícku linku 905 Zuzka Čavojová vypracovala z predajcu na predajni na manažérku najväčšieho oddelenia. Táto zákaznícka linka mesačne vybaví 90 tisíc hovorov.  Po prezentácii nás previedli po jednotlivých oddeleniach, kde sme mohli vidieť zamestnancov pri práci, ako vybavujú telefonáty, reklamácie a ako online komunikujú so zákazníkmi. Mali sme možnosť posadiť sa k nim a na chvíľu sa stať súčasťou tohto diania. Na všetkých týchto pracoviskách prevládala veľmi príjemná atmosféra určite aj preto, že vzťahy medzi zamestnancami boli očividne priateľské. Dokonca si potykali aj s nami.  Pozitívne bolo aj to, že mnohí z nich sú presvedčení o tom, že Orange je jeden z najlepších zamestnávateľov aj vďaka rôznym benefitom, ktoré svojim zamestnancom poskytuje. Každý z nich dostane príspevok na nový telefón, možnosť vyskladať si balíček benefitov podľa seba (od lístkov do kina, jazykové kurzy, športové aktivity až po letenky) a, samozrejme, zvýhodnené zamestnanecké paušály pre rodinných príslušníkov a blízkych. Na konci exkurzie nám ponúkli zapojiť sa do výberového konania a  po skončení školy sa stať ich kolegami. Nakoniec si pre nás pripravili darčeky, ktorými nám urobili veľkú radosť.  „Za skvelý nápad považujem oddychovú zónu, kde je stolný futbal či televízia a zamestnanci sa majú možnosť odreagovať vždy, keď vybavujú náročného, resp. agresívneho zákazníka.“ Ocenil starostlivosť  o zamestnancov Patrik Murgaš. ,,V spoločnosti Orange Slovensko, a. s. sa mi veľmi páčilo najmä preto, že  som sa mala možnosť zoznámiť s množstvom šikovných, ústretových a zároveň veľmi  sympatických ľudí, ktorých som  mohla pozorovať aj  pri výkone ich práce a dozvedieť sa tak viac o detailoch,  s ktorými sa v bežnom živote len tak nestretnem.   Prezentácia,  ktorú som si v úvode spolu so spolužiakmi   vypočula v podaní manažérky Call centra  Zuzky Čavojovej, ma veľmi zaujala a zároveň aj motivovala. Obdivujem Zuzkinu  usilovnosť  a cieľavedomosť a môžem povedať , že je jedným z mojich vzorov, čo sa týka kariérneho rastu. Jedného dňa by som chcela dosiahnuť aspoň časť toho, čo dokázala ona.   V spoločnosti pracujú veľmi komunikatívni, spoločenskí, ale najmä veľmi ochotní ľudia. Cítili sme sa veľmi príjemne, čo sa prejavilo aj na komunikácii medzi nami.  Zamestnanci sa k nám správali veľmi kamarátsky a viem si predstaviť, že by som jedného dňa pracovala medzi tými úžasnými ľuďmi, ktorých síce ešte veľmi nepoznám, ale napriek tomu pôsobia na mňa veľmi pozitívne.“  Tak toto sú pocity, ktoré si zo Spoločnosti Orange odniesla   Alexandra Žabková a my by sme chceli nakoniec poďakovať hlavne  Veronike Hriňovej a Magdaléne Henčekovej, ktoré si pre nás dokázali  nájsť čas a pripravili nám naozaj zaujímavý program.  Tieto príležitosti nám budú po skončení školy určite chýbať.

Autroka: Natália Vraniaková, IV. E

Foto: Ing. Veronika Hriňová, CS Assistant Orange Slovensko, a.s.

a meniny má Jaroslava