Študijne oddelenie: 048/4341 222
Trutnov - Erasmus+

Trutnov - Erasmus+

Program Erasmus+ poskytuje možnosti ľuďom každého veku a pomáha im rozvíjať znalosti a skúsenosti a vymieňať si ich v rámci inštitúcií a organizácií v rôznych krajinách. Je to program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy mládeže a športu v Európe. Aj naši študenti mali možnosť takýto projekt absolvovať v historickom meste Trutnov v Českej republike. Projekt absolvovalo päť žiakov študijných odborov pracovník marketingu mobilného operátora a klientsky manažér pošty. Pedagogický dozor vykonávali Ing. Monika Maruškinová a Ing. Karolína Hukelová.

Cieľom tohto mobilitného projektu bola realizácia prieskumu záujmu žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl o Strednú školu gastronómie a služieb v Trutnove. Záujem o túto školu naši žiaci zisťovali v mnohých mestách v okolí Trutnova, a to prostredníctvom dotazníkov, ktoré si vyhotovili. Oslovili viac ako 250 respondentov.

V rámci pobytu v Trutnove mohli naši žiaci navštíviť rôzne kultúrne, historické a prírodné pamiatky tohto kraja. Absolvovali prehliadku mesta Trutnov a Broumov, následne prehliadku mesta Hradec Králové a Jánské Lázně, Prahu, Babičkinu chalúpku, kde vyrastala Božena Němcová, múzeum Betlehemu a množstvo historických kostolov a kláštorov. Počas pobytu mali možnosť vidieť vojenské kryty, zákopy a múzeum vojenských starožitností. V rámci prírodných pamiatok žiaci navštívili nezabudnuteľné Adršpašské skaly. Veselou spomienkou žiakov na pobyt v Trutnove bola návšteva školskej jedálne Strednej školy gastronómie a služieb, kde si mohli upiecť vlastnú vianočku.

Žiačka Terézia Pacigová hodnotí tento projekt nasledovne: „Videli sme veľa pamiatok a odniesli sme si naozaj neskutočné zážitky. Najviac sa mi páčili Adršpašské skaly.“

 

Šimon Kyseľ: „Na tento výlet nikdy nezabudnem.“

Ema Predajnianska: „Projekt v Trutnove bol náročný, stálo nás to mnoho úsilia, avšak zažili sme nezabudnuteľné zážitky, pretože sme boli dobrý kolektív.“

Autorka: Ing. Monika Maruškinová

 

Dnes je
08.06.2023
a meniny má Medard
Srdečne gratulujeme a prajeme veľa študentských úspechov.