@pafrodil

Tím v zložení Frederika Piarová a Paulína Vörösmartyová z II. B úspešne reprezentoval našu školu a odbor grafik digitálnych médií na podujatí Junior internet (5. a 6. apríla 2019).  Finále celoslovenskej súťaže, kde prezentovali v sekcii Junior dizajn svoj projekt, usporadúva každoročne AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku – člen digitálnej koalície. Dvojdňová konferencia prebiehala na pôde Slovenskej technickej univerzity, na Fakulte informatiky a informačných technológií v Bratislave. Účasť na súťaži považujeme za výbornú príležitosť ako získať skúsenosti pri tvorbe a prezentovaní vlastného projektu, získavaní spätnej väzby a tiež pri nadväzovaní nových kontaktov. Žiačky v trojminútovom časovom limite porozprávali a ukázali v pripravenej prezentácii východiská a realizačné fázy projektu Pafrodil. Záznam z ich vystúpenia (ako aj z celej konferencie) je dostupný na adrese: https://www.youtube.com/watch?v=rwORMGBUEGo&feature=youtu.be a samotný projekt, resp. jeho výsledky v podobe eko tašiek potlačených originálnymi motívmi ako módnych doplnkov, je možné sledovať na sociálnych sieťach tu: @pafrodil. Jednotlivé príspevky v rozličných kategóriách (junior web, junior app, junior blog, junior text, junior learn) boli veľmi inšpiratívne, preto plánujeme účasť aj v budúcom ročníku. Budeme tiež iniciovať zapojenie sa žiakov do iných kategórií, mnohí na to majú rozhodne talent a schopnosti.

Autorka: Mgr. art. Mariana Mlynárčiková, ArtD.

a meniny má Jela