Máš umelecké črevo?

Pod týmto zvláštnym názvom sa skrýva medzinárodná súťaž, ktorú organizuje Slovenská národná galéria. Súťaž je určená stredoškolskej mládeži a tento rok bola vyhlásená téma Zbieranie. Naše žiačky sa prihlásili s dvoma projektmi  – Dred SOŠ IT a V. Ž.  a prezentovali ich pred porotou v semifinálovom kole v Bratislave. Obidva projekty obsahovali koncepciu a vizualizácie výtvarného riešenia. Tento prístup učí formulovať svoje východiská a postup práce a žiaci sa majú možnosť stretnúť s najnovšími trendmi v oblasti voľného umenia a dizajnu. Konkurencia žiakov bola veľmi silná, zúčastnení boli z odborných, umeleckých škôl i gymnázií z celého Slovenska. Náš medzitriedny tím, v zložení Frederika Lukáčová (IV. A), Natália Laubertová (II. A), Paulína Vörösmartyová (II. B) a Katarína Žiaková (IV. A), postúpil s projektom V. Ž. do finále, ktoré sa bude konať 3. mája 2019 vo Východoslovenskej galérii v Košiciach. Teraz teda nastupuje fáza realizácie, výsledok ktorej naše žiačky vystavia v priestoroch galérie. Všetkým zúčastneným ďakujeme a finalistkám držíme palce.

Zúčastnené žiačky: Veronika Saláková, Dominika Sedileková, Katarína Valušiaková, Simona Višňáková, Michaela Živická (všetky z III. B).

Autorka: Mgr. art. Marianna Mlynárčiková, ArtD.

a meniny má Miroslav