Víťazom celoročnej florbalovej ligy 2018/2019

Vo štvrtok 25. 4. 2019 sa naši florbalisti po celoročnom mimoškolskom úsilí prepracovali medzi štyri najlepšie družstvá 7. ročníka školskej florbalovej ligy stredných škôl. Počas celej ligy sme prehrali len jeden zápas a po základnej časti sme skončili na prvom mieste, rovnako  ako minulý rok, no v semifinále sme prehrali a nepodarilo sa nám postúpiť do bojov o prvé miesto. V tomto ročníku  sme v semifinále zdolali minuloročného súpera, Gymnázium Andreja Sládkoviča, v pomere 12:2, čo sa nám minulý rok nepodarilo. Na rozdiel od predošlých zápasov sme k tomuto zápasu pristúpili zodpovednejšie, o čom svedčí aj výsledok zápasu. Po tejto výhre sme sa prepracovali do finále so Strednou priemyselnou školou Jozefa Murgaša. V úvode sa nám podarilo streliť pár rýchlych gólov a naši chlapci hru zvoľnili s istotou, že víťazstvo už majú v kapse.  Opäť sme si museli pripomenúť dôležitosť zápasu a skúsenosti z predošlých zápasov z kraja či okresu, čo viedlo k väčšej sústredenosti našich hráčov a od tejto chvíle sme už SPŠ-ke nič nedarovali. Zlepšili sme streľbu, dôraz a výsledkom bola výhra v náš prospech s vysokým skóre 11:4.

Touto cestou sa chceme poďakovať učiteľom a majstrom za ústretovosť pri uvoľnení hráčov z posledných hodín. Našu školu počas celého školského roka 2018/19 pod vedením Mgr. Tomáša Trudič, PhD. reprezentovali : Adrián Dvorský, Jakub Kapustík, Richard Míšek, Richard Šustr, Peter Výboh, Pavol Dlhoš, Ján Koreň, Tomáš Búš, Adam Políček, Karol Strečok, Tomáš Mejsnar.

Autor: Mgr. Tomáša Trudič, PhD.

a meniny má Marcel