Naši žiaci na oslavách 75. výročia Slovenského národného povstania

Preletom leteckej techniky Ozbrojených síl Slovenskej republiky a pietnym aktom kladenia vencov odštartovali v Banskej Bystrici oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania. K niekoľkým tisíckam zhromaždených účastníkov osláv prehovorili prezidentka Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Andrej Danko, predseda vlády SR Peter Pellegrini a ďalší významní hostia, ktorí vzdali hold bojovníkom povstania.

Aj naši žiaci zo IV. E triedy sa podieľali na organizácii tohto celoštátneho podujatia. Zúčastnili sa ho Martin Gombala, Mária Šipulová a Alexandra Horváthová.

Žiaci opísali toto podujatie nasledovne:

Mojou úlohou bolo sprevádzanie veľvyslancov zo štátov celého sveta. Bola to skvelá príležitosť spoznať  významné osobnosti. S japonským veľvyslancom som dokonca viedla krátku konverzáciu. “

Mária Šipulová

„Aj ja som mala za úlohu sprevádzať dôležité osobnosti. Bola to nová skúsenosť a som za to vďačná. Najväčším zážitkom bol rozhovor s kanadským veľvyslancom.“

Alexandra Horváthová

Mojou úlohou na oslavách bolo fotografovanie a natáčanie videí. Rozprával som sa s rôznymi politikmi Slovenskej republiky. Na záver som sa vyfotografoval s pani prezidentkou.“

Martin Gombala

Autorka: Ing. Monika Maruškinová