Noc výskumníkov – festival vedy a výskumu

Dňa 27. 9. 2019 sa žiaci prvého ročníka SOŠ IT zúčastnili v Banskej  Bystrici festivalu vedy a výskumu pod názvom Noc výskumníkov, a to vďaka pánovi učiteľovi Slottovi. Ako prvé sme absolvovali prednášku v bystrickej kinosále na tému „Aká je moja reziliencia?“. Profesorka psychológie na Univerzite Mateja Bela nám začala vysvetľovať, čo je to vlastne reziliencia. Púšťala nám videá, no žiaľ pri ich púšťaní došlo k technickej chybe, kvôli ktorej bol slabý zvuk. Väčšina videí bola deťoch s rôznymi problémami napr. šikanovanie, nestarostliví či mŕtvi rodičia. Vysvetľovala, ako sa správa taký človek s rezilienciou a aké faktory ovplyvňujú rezilienciu daného jedinca. Následne začala propagovať karty rozvíjajúce rezilienciu. Po skončení prednášky sme išli pozrieť vedecké stánky, ktoré boli zamerané na rôzne odbory ako drevo, história, lingvistika, biológia, robotika, 3D tlačiarne a iné. Tieto stánky tu mali rôzne vysoké školy, agentúry a aj niektoré stredné školy. Nakoniec sme sa všetci vrátili späť do školy.

Autor: Matúš Findrich, I. D

a meniny má Jela