GAUDEAMUS NITRA 2019

Veľtrh Gaudeamus má už na Slovensku tradíciu a pre študentov je jedným z najvýznamnejších zdrojov informácií o budúcom štúdiu. Ponuka vzdelávania je sústredená na jednom mieste a jej spektrum zahŕňa všetky formy pomaturitného štúdia dostupného v SR i v mnohých krajinách v zahraničí. Veľtrh ponúka informácie, ktoré študenti nenájdu na internete, ani počas dní otvorených dverí na vysokých školách. Medzi unikátne informačné kanály veľtrhu patria najmä prednášky vystavovateľov a možnosť osobného stretnutia sa so zástupcami, a predovšetkým so študentmi jednotlivých škôl. Ďalšou jedinečnou súčasťou veľtrhu je poradenský servis, ktorý dokáže študentom pomôcť pri voľbe ich budúceho štúdia a vyhľadať vhodnú školu alebo študijný odbor podľa ich preferencií.

Aj tento rok žiaci našej školy veľtrh navštívili. Zúčastnili sa ho žiaci tretieho a štvrtého ročníka. Na veľtrhu sa predstavilo viac ako 240 univerzít, vysokých škôl a ostatných vzdelávacích inštitúcií. Návštevníci veľtrhu Gaudeamus mohli tiež bez obmedzenia navštíviť sprievodnú výstavu Mladý tvorca - najväčšie podujatie na podporu a propagáciu odborného vzdelávania a prípravy žiakov na Slovensku.

Veríme, že žiaci získali prehľad o možnostiach budúceho štúdia na vysokej škole a rozhodnú sa správne!

Ďakujeme všetkým za účasť!

Autorka: Ing. Monika Maruškinová

a meniny má Jaroslava