Olympiáda v anglickom jazyku – 14. november 2019

Pre niektorých žiakov je anglický jazyk obľúbeným predmetom v škole, pre niektorých je vášňou alebo v ňom jednoducho vynikajú. Takíto žiaci zo všetkých ročníkov si každoročne zmerajú sily na školskom kole Olympiády v anglickom jazyku a ten najlepší získava postup do okresného kola. Aj tento školský rok prebehla súťaž v priateľskej atmosfére, pričom však nemohlo chýbať trochu stresu a napätia.

Prvú časť olympiády tvoril test, ktorý pozostával z 3 častí: Listening, Grammar a Reading. Test pol akýmsi „sitom“, ktorým prešli iba tí najúspešnejší riešitelia. V druhej časti olympiády,  v tzv. ústnom kole, mal každý žiak za úlohu vymyslieť príbeh na základe obrázku, ktorý mu predložili skúšajúci.

Hoci atmosfére v druhom kole vládol predovšetkým stres a tréma, všetci riešitelia sa nad tieto pocity dokázali povzniesť a predviedli pred porotou slušný výkon.

A víťazi?

Na treťom mieste sa umiestnil Adrian Georgiev ( II. C), druhé miesto obsadila Zuzka Zerolová (II. B) a prvé miesto a postup do okresného kola Olympiády v anglickom jazyku získala Alexandra Horváthová (IV. E).

Víťazom srdečne gratulujeme a všetkým riešiteľom ďakujeme za ich účasť! Stretneme sa opäť o rok!

Autorka: Alexandra Horváthová (IV. E)

a meniny má Jaroslava