Klíma vzťah, príma vzťah

V utorok, 3. 12. 2019, naši študenti absolvovali prednášky o  súčasnej klíme a environmentálnych problémoch našej planéty. Najprv sme sa oboznámili s najzávažnejšími zmenami klímy, ako sú napríklad zvyšovanie  množstva skleníkových plynov, čo sú hlavne oxid uhličitý a metán, ktoré spôsobujú skleníkový efekt a tým pádom sa na planéte zvyšuje teplota. Každá akcia si vyžaduje reakciu a reakciou skleníkového efektu je napríklad topenie sa ľadovcov, čo zase spôsobuje zvýšenie hladiny oceánov. V druhej polovici prednášky sme sa rozprávali o možných riešeniach týchto problémov, ako sú napríklad separácia odpadu a následne jeho recyklácia. Naši študenti sa zapojili aj do aktívnej časti prednášky, kde sme diskutovali o tom,  ako by školy mohli pomôcť našej planéte. Táto téma nás natoľko zaujala, že sme sa o nej rozprávali aj počas spiatočnej cesty do školy.

Autor: Erik Chaban, II. D

a meniny má Marek