Mladá krv – exkurzia Bratislava

Ku koncu kalendárneho roka vždy prebieha na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave prieskum študentských prác pre verejnosť. Výtvory adeptov rôznych druhov umenia môžu návštevníci vidieť priamo v budovách školy. Majú tak možnosť priblížiť sa najnovším výtvarným trendom a experimentom i vysokoškolskému prostrediu. Dvadsiati žiaci našej školy sa v rámci exkurzie zúčastnili prehliadky na katedrách vizuálnej komunikácie, ktorá vzdeláva v oblasti grafického dizajnu, typografie a vizuálnych médií, fotografie, intermédií, transport dizajnu a produktového dizajnu, ale aj architektúry. V tvorivom prostredí mali možnosť načerpať inšpiráciu.  Prípadní záujemcovia o ďalšie štúdium na takomto type školy si tiež mohli vytvoriť  predstavu, čo ich čaká na prijímacích pohovoroch alebo počas štúdia. V každom ateliéri boli prítomní študenti, ktorí ochotne bližšie komentovali kontext vzniku prác  i samotné práce. Môžeme konštatovať, že exkurzia bola pre žiakov prínosom, ako vyplýva aj z ich komentárov. V blízkej budúcnosti plánujeme exkurziu do Brna, na tamojšiu Fakultu výtvarných umění a tiež návštevu galérií. Všetkým účastníkom ďakujeme a tešíme sa na ďalšie podobné akcie.

Autorka príspevku: Mgr. art. Marianna Mlynárčiková, ArtD.

a meniny má Jela