Úspech našich žiakov v súťaži Finančná olympiáda

Na začiatku novembra sa naši šikovní žiaci z III. E zúčastnili 1. kola finančnej olympiády, ktorú každý rok organizuje spoločnosť PARTNERS GROUP SK, Nadácia PARTNERS. Finančná olympiáda ponúka stredoškolákom možnosť otestovať sa a porovnať si úroveň svojej finančnej gramotnosti.

Do 2. kola úspešne postúpila Simona Mäsiarová, žiačka študijného odboru pracovník marketingu, ktorej gratulujeme! Dňa 23. 02. 2021 absolvovala v rámci 2. kola online test, ktorý pozostával zo 16 testových otázok a 4 slovných úloh z oblasti hospodárenia, finančných produktov a finančného trhu. Jeho vypracovanie trvalo asi 40 minút.

Do 3. finálového kola súťaže postúpi prvých 20 najlepších účastníkov súťaže, ktorí sa zúčastnili 2. uzavretého kola súťaže.

Držíme jej palce!

Autorka: Ing. Monika Maruškinová