Spoznaj svet manažmentu a informačných technológií

Mesiac a pol po tom, ako  prostredníctvom aplikácie Microsoft Teams absolvovala online školu Kvetka Šimová zo IV. E, rovnaké skúsenosti získala aj ďalšia žiačka našej školy Tánička Vozárová z III. E.  Po absolvovaní online školy manažérskych a IT zručností sa podelila s nami o svoje pocity:

„Od 22. 3. do 26. 3. 2021 som mala možnosť zúčastniť sa online školy manažérskych a IT zručností, ktorú usporiadala Žilinská univerzita. Záujem o účasť na tomto podujatí  bol naozaj veľký a preto som rada, že som mohla byť súčasťou tohto projektu. Bol to zaujímavý týždeň plný prednášok a rôznych manažérskych hier, ktorý mi dal množstvo nových poznatkov a skúseností. Počas prednášok a aj počas hier vládla príjemná atmosféra, všetci boli milí a priateľskí. Lektori boli tiež veľmi prívetiví a ochotní nám zodpovedať všetky naše  otázky. Počas pandémie to bolo príjemné spestrenie stereotypných dní s možnosťou spoznať nových ľudí a nadviazať nové kontakty. V tíme som bola s dvomi skvelými dievčatami Veronikou a Tamarkou, s ktorými sa výborne spolupracovalo a aj preto sa nám všetky úlohy podarilo zvládnuť. Jednu manažérsku hru, ktorá bola zmeraná na rokovanie a vyjednávanie, sa nám dokonca podarilo vyhrať. Počas tohto týždňa sme sa skamarátili a dohodli sme sa, že po skončení pandémie sa všetky stretneme. Som veľmi rada, že vďaka online škole sa mi podarilo nielen získať množstvo informácií a zručností, ale aj nadviazať nové priateľstvá. Takáto príležitosť sa určite nenaskytne často, preto som za túto skúsenosť vďačná. Motiváciou po ukončení online školy nie sú len nové vedomosti, zážitky a nové priateľstvá, ale aj certifikát, ktorý zaručuje prijatie na fakultu riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite bez prijímacích skúšok. Myslím si, že je dobré využiť každú príležitosť, ktorá nás môže posunúť vpred a najmä v  súčasnej dobe, kedy je možností omnoho menej.

Autorka a foto: Tatiana Vozárová, III. E

IT Akademia FRI onlineskola ITMAN green