Školské kolo 38. ročníka súťaže Zenit v programovaní

Dňa 19. 10. 2021 sa  na  našej  škole v spolupráci so ŠVS BB uskutočnilo školské kolo 38. ročníka súťaže Zenit v programovaní. Do súťaže sa prihlásilo 6 žiakov štvrtého ročníka v kategórii A. Spoločnosť im robilo aj 9 žiakov prvého a druhého ročníka v kategórii B. Ráno sme sa všetci stretli v učebni a pripravovali sme počítače a aplikácie potrebné k súťaži, ktorá prebiehala od 9:00 do 13:00 hod. Krátko pred začiatkom súťaže nás prišiel pozdraviť aj pán riaditeľ Ing. Štefan Balogh, ktorý všetkých súťažiacich povzbudil a zaželal im veľa úspechov. Potom sme už všetci s napätím očakávali začiatok súťaže a zverejnenie úloh. Presne o 9:00 hod. sa to začalo. Úlohy boli pomerne náročné a dali žiakom poriadne zabrať. Čas rýchlo plynul a ani sme sa nenazdali, bolo 13:00 hod. a s tým aj koniec súťaže. Potom sme si urobili krátku prestávku a pokračovali sme vyhodnotením a následným ukončením školského kola. V kategórii A postúpili do krajského kola žiaci Jakub Ferianc zo IV. D a Matúš Kendera zo IV. C triedy. V kategórii B postúpili do krajského kola Adam Masár a Jakub Maruška z II. A triedy. Ďakujem všetkým zúčastneným žiakom za reprezentovanie školy, víťazom a postupujúcim do krajského kola srdečne blahoželáme.

Pridávam aj niekoľko postrehov zo súťaže:

Adam Masár, žiak II. A a víťaz školského kola v kategórii B: „Zenit nebol zlý, prvé úlohy boli celkom fajn, trvalo mi to nejaký čas, ale mal som celkom dobré tempo. Problémom boli ďalšie úlohy. Po nejakej úlohe som sa zasekol, úlohy začali byť veľmi zdĺhavé, zložité a nevedel som ich už vyriešiť.“

Jakub Maruška, žiak II. A, postupujúci v kategórii B: „Úlohy boli ťažšie, ako som čakal. Boli zamerané na časť, ktorej sme sa až tak nevenovali počas programovania na hodinách. Som rád, že som si vyskúšal takúto súťaž a že mám uložené programy, čo mi môžu pomôcť v budúcnosti.“

Autor: Mgr. Ján Hôrecký

a meniny má Jaroslava