iBobor

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých krajín.

Naša škola sa už niekoľko rokov pravidelne zúčastňuje medzinárodnej súťaže iBobor. Aj tento školský rok sa zapojilo do súťaže spolu 56 žiakov. Boli rozdelení do dvoch kategórii:

• Juniori: 1.- 2. ročník – 24 žiakov
  • Seniori: 3. – 4. ročník – 32 žiakov

Seniori súťažili 9. novembra 2021. V tejto kategórii na celom Slovensku súťažilo 5 516 žiakov a  4 naši žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi:

1. Filip Zemenčík, III. D
  2. Marián Marek, III. D
  3. Štefan Chudý, III. D
  4. Daniel Kurajda, IV. D

Juniori súťažili 11. novembra 2021. V tejto kategórii na celom Slovensku súťažilo 10 500 žiakov a naši 3 žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi:

1.      Táňa Zgútová,  II. E  (dosiahla percentil 99,36, čo je veľmi pekný výsledok)

2.      Michal Stano,  II. E

3.      Samuel Oravec,  II. D

Všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili, ďakujeme za  reprezentáciu našej školy a úspešným riešiteľom blahoželáme k pekným výsledkom.

Autor: PaedDr. Marta Petrová,  školská koordinátorka súťaže

a meniny má Soňa